Etkinlik/Duyuru Arşivi

Hacettepe Üniversitesi Sosyal Sorumluluk Araştırma ve Uygulama Merkezi (HÜSSAM) (www.hussam.hacettepe.edu.tr) tarafından Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi (E.) Öğretim Üyesi Prof. Dr.Sabahat TEZCAN'ın konuk olarak katılacağı "Sosyal Sorumluluk Çalışmalarında Bilimsel Yaklaşım"başlıklı söyleşi 26 Aralık 2018 Çarşamba günü saat 12.30-13.30 arasında  Üniversitemiz Sıhhiye Yerleşkesi Kültür Merkezi S Salonunda gerçekleştirilecektir.


Afiş için tıklayınız.... 

Hacettepe Üniversitesi Sosyal Sorumluluk Araştırma ve Uygulama Merkezi (HÜSSAM) (www.hussam.hacettepe.edu.tr) tarafından Hacettepe Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi (E.) Öğretim Üyesi Prof. Dr. Saadet ÜLKER'in konuk olarak katılacağı "Yaşamdan (de la nada VIDA) Ölüme (a la nada MUERTE)  Değinmeler"başlıklı söyleşi 21 Kasım 2018 Çarşamba saat 12.30-13.30 arasında  Üniversitemiz Sıhhiye Yerleşkesi Kültür Merkezi S Salonunda gerçekleştirilmiştir.

Afiş için tıklayınız....
Fotoğraflar için tıklayınız....

Hacettepe Üniversitesi Sosyal Sorumluluk Araştırma ve Uygulama Merkezi (HÜSSAM) ve Hacettepe Teknoloji Transfer Merkezi Teknokent-Herkes İçin Kütüphane Proje Direktörlüğü işbirliğinde ve Üniversitenin gönüllü Arkeoloji, Çevre ve Toplum ve Eğitim Gönüllüleri öğrenci topluluklarının katılımlarıyla "Akrandan Akrana Öğrenme Projesi" 17-19 Temmuz 2018 tarihlerinde Merzifon'da gerçekleştirilmiştir.

Projenin bilgi notu için tıklayınız.

Projenin görsellerinin ve yerel basın yansımalarının yer aldığı proje raporu için tıklayınız.

Hacettepe Üniversitesi Sosyal Sorumluluk Araştırma ve Uygulama Merkezi (HÜSSAM) (www.hussam.hacettepe.edu.tr) tarafından “Sağlıklı Çevre İçin Nasıl Bir Sosyal Sorumluluk?” konusunda konferans 22 Mart 2018, Perşembe Günü Sıhhiye Yerleşkesi Kültür Merkezi S Salonunda saat 12.30-13.30 arasında gerçekleştirilmiştir.Afiş için tıklayınız

Fotoğraflar için tıklayınız.

Hacettepe Üniversitesi Sosyal Sorumluluk Araştırma ve Uygulama Merkezi (HÜSSAM) (www.hussam.hacettepe.edu.tr) tarafından Prof. Dr. Zafer ÖNER'in konuk olarak katılacağı "AKADEMİ VE SANAT: NASIL BAŞLAR? NASIL SÜRER?" başlıklı söyleşi 24 Ekim 2017 Salı Günü Sıhhiye Yerleşkesi Kültür Merkezi R Salonunda saat 12.30-13.30 arasında gerçekleştirilmiştir.

Afiş için tıklayınız

Hacettepe Üniversitesi Sosyal Sorumluluk Araştırma ve Uygulama Merkezi (HÜSSAM) (www.hussam.hacettepe.edu.tr) tarafından "Farklı Boyutları ile Yaşlılık" konusunda ikili konferans 5 Nisan 2017 Çarşamba Günü Sıhhiye Yerleşkesi Kültür Merkezi S Salonunda saat 12.30-13.30 arasında gerçekleştirilmiştir.

Afiş için tıklayınız


Hacettepe Üniversitesi Sosyal Sorumluluk Araştırma ve Uygulama Merkezi (HÜSSAM) tarafından KUŞAKLAR ARASI DAYANIŞMA SEMİNERLERİnin Şubat ayı etkinliği 22 Şubat 2017 tarihinde saat 12.30-13.30 arasında Üniversitemiz Sıhhiye Yerleşkesi Kültür Merkezi S Salonunda gerçekleştirilmiştir. Etkinliğe Hacettepeliler davetlidir.

Uygulama ve Araştırma Merkezinin 2014 yılında gerçekleştirdiği faaliyetleri ile 2015 yılı planları ve beklentilerine ilişkin sunumu (03.03.2015)


Hacettepe Üniversitesi Sosyal Sorumluluk Araştırma ve Uygulama Merkezi
Kuşaklar Arası Dayanışma Seminerleri Dizisi: Mayıs 2013
Akademide Kadın Olmak: Gelecek Kuşaklar İçin Öneriler

Konuk Konuşmacı:
Prof. Dr. Ayşe Akın
Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi
Emekli Öğretim üyesi
Başkent Üniversitesi Tıp fakültesi
Halk Sağlığı Anabilim Dalı

Moderatör
Prof. Dr. Dilek Aslan
Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi
Halk Sağlığı Anabilim Dalı

16 Mayıs 2013 Perşembe, Saat: 12.30-14.00
Hacettepe Üniversitesi Kültür Merkezi S Salonu Sıhhıye Yerleşkesi 

Afiş için tıklayınız...


11-12 Ağustos 2012 tarihlerinde HüssamYönetim Kurulu Üyeleri ile S&G Derneği üyelerinin katıldığı ve 2 gün boyunca devam eden bir proje çalışma toplantısı yapılmıştır. Toplantı fotoğrafları için tıklayınız.


8 Ağustos 2012 tarihinde Merkez Yönetim Kurulu, System&Generation Derneği üyelerinin katılımı ile toplanmıştır. Toplantı gündemini, 2012 yılının Avrupa Aktif Yaşlanma ve Nesillerarası Dayanışma Yılı olması nedeniyle bu bağlamda yapılacak olan faaliyetlerin planlanması oluşturmuştur.


2012 Avrupa Aktif Yaşlanma ve Nesillerarası Dayanışma Yılı
Detaylı bilgi için tıklayınız.
Bilgi notu için tıklayınız.


 

Merkez çalışmalarımızın akademik geri planını oluşturmak, tanıtmak ve tartışmak amacıyla Ekim 2011 tarihinde gerek akademik topluluk, gerekse alandaki ilgili uygulayıcı uzmanların ve karar alıcıların katılımları ile bir çalıştay düzenlenmesi hedeflenmektedir. Bu amaçla belirlenen konularda sunum yapmak üzere sizleri katkı sunmaya davet ediyoruz. Sunulacak bildiriler, merkez faaliyetlerinin temel kaynağını oluşturmak üzere kitap olarak basılacaktır. Ayrıca bu çalışma oluşturulacak eğitim programının da temellerini oluşturacaktır. Konuya ilişkin daha detaylı bilgi için tıklayınız..

ÖNEMLİ

____

Projelerimiz hakkında düşüncelerinizi bizimle paylaşmanızı rica ederiz. Bu amaçla ekli 0n soruluk anketi doldurmanız yeterli olacaktır. Ayrıca bizimle çalışmak isteyenlerin de bu formu doldurmaları gerekmektedir. İlgi ve desteğiniz için teşekkür ederiz. Şimdi ankete git..

 

Merkez Sunumu

Aşağıda Merkezimizin tanıtımı amacıyla hazırlanmış bir slayt gösterisi yer almaktadır.